ECLECTIC BORŠA HCP DAY 2020 - HCP + 15,1 -54

jamky
pořadíjménoodehraných kolč.1č.2č.3č.4č.5č.6č.7č.8č.9č.10č.11č.12č.13č.14č.15č.16č.17č.18celkem
1.KERLA Semir2542444335434344324464
2.MARTINUS Marián943545325334335434568
3.KASSAY Martin1143535426335345334469
4.SROKA Branislav953534335444255424570
5.OČKO Ľubomír1533545436434345334571
6.ŠTURC Pavol1143545436444345434574
7.ŠOLTYS Pavel843454436445355434575
7.DE STEFANO Francesco1243655336344345434675
9.HOANG Minh Lam933545446534346435576
9.JANYÍK Ladislav1044545536444345434576
11.GAŠPAROVIČOVÁ Danka954555436534355424577
12.BÁTO Adrián1154545446345355434679
13.BIRNSTEIN Viktor853645537545347435684
14.NGUYTEN THI Vong854656547555357426589


hráči, kteří nemají dostatečný počet turnajů (8)

jamky
pořadíjménoodehraných turnajůč.1č.2č.3č.4č.5č.6č.7č.8č.9č.10č.11č.12č.13č.14č.15č.16č.17č.18celkem
1.HORÁČEK Adam743544426434336434571
2.HARVAN Viliam743545435435345334572
3.TRIBULA Peter544545436424246435574
3.HLAVATÝ Bohuš553545435334445434674
5.ZELÍSKOVÁ Jana344655426534345433575
6.TÓTH Tomáš443645445444445435476
7.LÍŠKA Juraj543545536545445334577
8.MAŠEK Jaroslav344445347455355434578
8.CHLUPISOVÁ Mária353545436544346435578
10.CESNAK Andrej244445446446355344679
10.ZVOZIL Marián344564436355346444579
10.FÁBRY Juraj463555436445255434679
10.LEMOINE Richard543554435545256545579
10.KLIMA Ján553545536445345435679
10.CHUŤKA Lukáš554545446444544434679
10.MAKARA Andrej553556435445345535579
10.KOSTKA Andrej554556437434345444579
18.GERHART Miroslav342656536536445434580
18.PUPKAY Štefan443545546445356335680
18.PERNIS Ján444545537545355425580
18.DUSÍK Anton443445447445357425680
18.NEŠTICKÝ Milan454544546344445534780
23.ŠKVARENINA Tomáš243544536445467434681
23.POLAKOVIČ Martin353455636434456435681
25.KOLOŽVÁRY Ivan243645437453346555682
25.KRANER Ivan554545536454366435582
25.MELICHERČÍK Miroslav744556437545256435582
28.MOLNÁROVÁ Renáta344646537554345435683
28.FICÍK David464555447535344445683
28.VAILING David654556536445356533683
28.MARINKOVIC Billy653655536545346435683
32.TARNÓCZY Peter243545538455547534584
32.GODÁL Robert254446446543466454684
32.TOMOVIČ Stanislav243665546444366445584
32.MAJEROVSKÝ Ľuboslav363645537445445526684
32.KOVÁČIK Ľuboš454645547445355535584
37.PODLIPNÁ Silvia254545648543365436585
37.PHAM Van Vinh243655537545455435785
37.KOYŠ Rastislav254745457545445435585
37.MALINOVSKÝ Peter254643557445375445585
37.PALACKA Gabriel354745437445257435785
37.KARLUBÍK Roman354665536445446525685
37.KRAK Ján334544436547546745585
37.GÁBORÍK Marcel543646537445456445685
37.GIANG Dang Thi Huong663736538435356445585
37.FRIEDRICH Zdeněk743555548445366535585
47.KOHÚT Maroš243555645557356544586
47.TOMANKA ML. Juraj253555447555446436686
47.KRAAK Radka354645547535257535686
47.ZELÍSKOVÁ Lívia344655436565457435586
47.ULIČNÝ Miroslav354545448545356535686
47.ČEMSÁK Štefan554557547445356435586
53.KRČMÁR Miroslav, Ml.144545556634466457487
53.LISINOVIČ Lukáš244675546545366336587
53.BALKO Marek353566446545356545687
53.SIVČÁK Jozef453655556545456434787
57.PSOTA Marek254665447435449524788
57.ŠKRABÁKOVÁ Monika254655547555356535588
57.RATKOVIČ Radovan254745537344676445588
57.HANZELY Marek245665527455366436688
57.ZELÍSKA Jozef254666438435356554688
57.LOMEN Pavol253655547645345636688
57.MELIŠKOVÁ Andrea255746537445456435688
57.DOMOTOR Robert344545547635257646688
65.MAJTÁSOVÁ Katarína163755637644356445689
65.PODHORA, ST. Pavol154647645645355545689
65.ŠMOTLÁK Roman154653548454356455889
65.NGUYEN Eva254655637544467444689
65.BIRKA Jakub453576437456358445589
70.KRČMÁR Martin143966657345456336590
70.DOPIRAKOVÁ Ivana174655547545356535690
70.CHARVÁT Martin144566546546347546690
70.SOKOL Pavol144845654555455546690
74.KALIX Maximiliane154755637555466435691
74.POLÁK Ivan153545646446376657591
74.BRENNEROVÁ Alena145655527655557535691
74.BADAČ Peter363655645455466555691
74.KUNÍK Dušan454666548456456425691
79.TÁBORSKÝ Dušan144667537545466435892
79.NAVARA Dušan173558647475446435592
79.POLÁK Peter163755438545456464892
79.KINKA Peter253656647545456555692
79.BEZÁK I. Anton264656447545465537692
79.JANČOVIČOVÁ Eliška265447447646356545792
79.NÁHLIK Radoslav344656547445467635792
79.BABICOVÁ Soňa465766546455346535792
79.VILÁGI Anton653556547557456436792
88.BANÁK Pavel154877537445356526793
88.PAVLICOVÁ Jana164656847555466335593
88.SURA Martin1546465311746356536493
88.PAULEN Marek253647446438487634793
88.KELČÍKOVÁ Daniela365665626554357546793
93.GERGELY Martin174457437555556535994
93.TKÁČ Miroslav164565657655575435594
93.VO Thi Hong Chau254646648644467446694
96.GRANČIČ Ladislav154746636456366766595
96.NÁHLIK David Steven154855648647356447495
96.TRENČIANSKA Miriam2726666410544356447695
96.MELIORIS Patrick264766646545556545695
96.KVIEČINSKÝ Peter344656658446566536695
101.MELIORIS Patrik165555537547657546696
101.SZUSČÍK Peter153667538447566545796
101.WOLF Karol152656648556365476796
101.MICHÁLEK Roman174666537545485436896
101.KURTIŠ Andrej154665749547545555596
101.KRÁĽ Robert154675546647656555596
101.STRANOVSKÝ Milan164746746555555465796
101.MARTINÁK Tomáš284755537548457535696
101.SPOHLER Sven Hendryk263766537556457645696
110.JANČOVIČ Vladimír145757547546465555897
110.MICHALÍKOVÁ Edita164667847545456455697
110.TÓTHOVÁ Miroslava264656557654587336697
110.ŠEBESTOVÁ Jana275655538745467455697
110.KURIC Ján264668747547456535597
110.KOHÚT Martin255755847544357438897
116.PAUKOVIČ Robert154546657546468565798
116.TOMANKA Juraj253757549646567454698
116.GÁBORÍK Martin364656658555285554898
116.DRUGDA Branislav364657546655457556798
120.VOLESKÝ Dušan164556547656488437699
120.ZLOCH Zbyněk155666649546456555799
120.KRČMÁROVÁ Anna157657657545377636599
120.BÁBSKA Božena164676657545277555799
120.BACHRATÝ Martin176646547456467755599
125.KUBOVIČ Pavol1447656385464895466100
125.TENCER Robert1456567486564665476100
127.DELEJOVÁ Ľuboslava1747566395344878267101
127.KRIL Erik1546555398564676368101
127.NGUYEN Phuc Lai1547876485564664457101
127.TRAN MINH Hang1849455486662675367101
127.GULIŠ Marián2658676584464465557101
127.PAVLICA Daniel2546675486765656456101
127.KOVÁCS Zoltán4656666485463586467101
127.ZVOZIL Tomáš4536667485465585477101
135.ŠOKA Vratko1548677485654565476102
135.HADBÁBNA Oľga1549595677454566465102
135.KUNÍKOVÁ Oľga2637576386674665368102
135.HANZEN Miroslav2557555585573586666102
139.SKÁKALOVÁ Eva1648775575563695357103
139.KARLÍK Jozef1546696676474665358103
139.MATLÁKOVÁ Lenka1557568486555556567103
139.VOLESKÝ Dušan1647666474594685457103
139.BEREŠ Imrich1537664577765775457103
144.SLÁVIK Ladislav1767566476555675467104
144.ZLOCH Zbyňek1647765476574775557104
144.JURÍČEK Juraj1829676385575864456104
144.KARLÍKOVÁ Jana17456655866646105366104
144.SLAMEŇ Peter3656484496565677565104
144.MIŠČÍK Ľubomír6456675465665776469104
150.BANÍK Boris1655655474775876576105
150.KOPYČÁR Matej1549667486584656457105
150.MAGALA Peter15465611465564585866105
150.HLAVENKA Stanislav17585885104634466466105
150.BERTOK Mikuláš13475663410584885487105
150.ŠOLTYSOVÁ Helena2657564487564674489105
156.ĎORDA Milan1856566466565766658106
157.VOLESKÝ Dušan1449465877874575557107
157.BARILLA Martin1757666587454776557107
157.KARKUŠ Erik1547665584565877577107
157.CVANCIGER František16487654105477676357107
157.ZÁVODSKÝ Michal1566457467764585868107
157.SABO Vojtech3546585595575774578107
163.TOMANKA Michal16665655875745756510108
163.SLOBODNÍK Marek1547576465855697676108
163.KRSTEV Patrik16666785105564575476108
163.NÁHLIKOVÁ Laura1636866985644676477108
167.PODHRADSKÝ Martin1956764476675665587109
168.HRTKO Vladimír16466774116564875468110
168.ČINČURA Tomáš15567684875556557610110
168.KVASNICA Marián17589665105474554668110
168.MANDZJUK Peter2748665666474887567110
168.TARNÓCZY Lucia2866766398653694576110
173.BABJAK Branislav1559758574675875567111
173.ZVOZILOVÁ Danica1659677485465885477111
175.VALENTA Tomáš1867787486575675565112
175.DURDÍK Miroslav1845586577797574378112
177.TOMÁŠEK Ján16356764955877117476113
177.FEIX Slavomíra1538778687465686676113
177.HARSA Lukáš16487686105565766567113
180.TKÁČOVÁ Viera16576768964541095458114
181.PARÍZEK Peter16667955107555578578116
181.PRINC Peter1948685376574886589116
183.JANKU Jana16485874875861095377117
184.TOMANKOVÁ Ivana1658675598575875778118
185.VOZAR Matej164851110497574677568119
185.KOLESÁR Peter16468556810766588687119
185.GÁL Tibor2648796477774886678119
188.HANZELYOVÁ Erika185958661076549107578125
188.FRČO Peter1868888698466786577125
188.DURDÍKOVÁ Margita1759676510668410765810125
191.SROKOVÁ Andrea18588108478764787489126
192.POSPIŠOVÁ Zuzana18587778116554108531010127
193.CHARVÁT Martin18510865410958391076610129
194.ANDRAŠOVSKÝ Vladimír1106107810795664896588132
195.KOBILICOVÁ Martina1888710125139484131374810151
196.PORÁZIK Ján177116131259879461189128152
197.ARDANOVÁ Renáta18710111010814810861011871113170


hráči, kteří nemají odehrané všechny jamky (18)

jamky
jménoodehraných turnajůč.1č.2č.3č.4č.5č.6č.7č.8č.9č.10č.11č.12č.13č.14č.15č.16č.17č.18
BUZINKAY Otto1747786696457811648
BUZINKAY Patrik184867738774475510
BYUN Jinyong16376555865458434
BÖHMER Zdenko144656653584864356
CHARVÁT Juraj14467554855558456
DIVINEC Róbert16364474856745566
DRUGDOVÁ Mária175766751174767859
DUTKA Michal163466645654575447
FAITH Rastislav143646666553664656
FINGER Petra1654757644476
FINGER Rene164755455563674457
HOLEŠA Jaroslav15375663867375345
JANČOVIČ Patricius16486548546548545
JUSKO Marek196767567754576366
KADNÁROVÁ Zuzana184687667556375366
KASANA Michal16688666645358577
KAŠŠOVIC Richard1556567386567567
LAURENČÍKOVÁ Martina11147787585548873711
LEHOTZKÝ Viktor16275666446566
MAJTÁN Juraj16564866766568658
MALIARIK Pavol19486665853557656
MALIARIKOVÁ Mirka1768795486655593109
MALÍČEK Michal15465654646466655
MARTINÁK Vladimír17686665778745555
MAČALA Dalibor185757657563654455
MELICHERČÍKOVÁ Linda15546947634484476
MELIŠKO Martin1449983139757795469
MICHÁLEK ML. Roman16478864665565657
MILÁN Miroslav175766735564878478
OPATOVSKÝ Michal187469583574565458
PARÍZKOVÁ Jana164666741066797568
PEARSON Benjamin154675545589698
PEARSON Glenn164857748348468656
PECZÁR Boris154656456453664545
PECÁR Jozef144666537656584655
PODHORA Pavol174655547444464547
POSPIŠ Miroslav1848666586102567756
PRÁGER Artur1856754756646636
PRÁGER Ladislav154748859455474276
RAČEK Michal16466675587784556
ROLLER Anton18675648464439445
RUMAN Slavomír19946831064476578
SCHELLINGOVÁ Blanka165766746674576587
SIVEKOVÁ Michala1647575376
STRAČINOVÁ Juliana1759776886685688
STRMEŇOVÁ Lea15657757453785466
SUČÁK Martin154756447743584356
SZITAS Robert164654646566484456
TEKER Jaroslav16457664547347567
VOJTKO Juraj1746663458765556
ŠEBESTA II. Martin15365564565674458
ŠEBESTOVÁ Laura1746651056755575665
ŽILINSKÝ Andrej166657747456566638



    
Hole-in-one
    
Albatros
    
Eagle
    
Birdie
    
Par
    
Bogey
    
Double bogey
    
Triple bogey
    
Other



Přehled turnajů započtených do EKLEKTIKu

datumturnajPředepsané koloKategorie
17.10.2020*ECL*-F BORŠA HCP DAY - individuálne testovanie výkonnosti - 17.10.2020Hrubá Borša 2020STAT2
16.10.2020*ECL* BORŠA HCP DAY - individuálne testovanie výkonnosti - 16.10.2020Hrubá Borša 2020STAT2
9.10.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
6.10.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
2.10.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
29.9.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
18.9.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
8.9.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
5.9.2020Sobotná hendikepovačka (+ECLECTIC)Hrubá Borša 2020STAT2
4.9.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
1.9.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - Women´s Golf Day Special - bielo-modro-červený dresscode - štart. listina v príloheHrubá Borša 2020STAT2
25.8.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
21.8.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
18.8.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
4.8.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
28.7.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
17.7.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatok Hrubá Borša 2020STAT2
14.7.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
11.7.2020Sobotná HCP grilovačka (+ECLECTIC)Hrubá Borša 2020STAT2
10.7.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
7.7.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
3.7.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
30.6.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
23.6.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
19.6.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
16.6.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
9.6.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
2.6.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
30.5.2020Zelený MDD HCP DAY pre veľkých aj malých :) (+ECLECTIC)Hrubá Borša 2020STAT2
29.5.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
26.5.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - utorokHrubá Borša 2020STAT2
22.5.2020ECLECTIC BORŠA HCP DAY - piatokHrubá Borša 2020STAT2
  1. Názov turnaja a usporiadateľ

 

ECLECTIC BORŠA HCP DAY je séria golfových turnajov na ihrisku GREEN RESORT Hrubá Borša.

 

  1. Termín a miesto konania

 

Každý utorok a piatok na ihrisku Green Resort Hrubá Borša počas sezóny 2020, od 27.3.2020 do 17.10.2020, končiac turnajom ECLECTIC BORŠA HCP DAY – finále.

 

III. Súťažné kategórie

 

Kategória HCP +4,0 – 15,0 hraná systémom stableford netto

Kategória HCP 15,1 – 54 hraná systémom stableford netto

Brutto Stableford- vedľajšia kategória turnaja hraná systémom stableford brutto

ECLECTIC - doplnková celoročná súťaž pre všetkých hráčov bez obmedzenia HCP, na rany brutto

 

  1. Odpaliská

 

Muži – HCP +4 – 15,0: biele odpaliská

Muži – HCP 15,1 – 54: žlté odpaliská

Ženy – HCP +4 – 15,0: modré odpaliská

Ženy – HCP 15,1 – 54: červené odpaliská

Seniori od kat. 65 rokov (v danom roku dovŕši 65 rokov): žlté odpaliská

Seniorky od kat. 65 rokov (v danom roku dovŕši 65 rokov): červené odpaliská

Juniori do kat. 12 rokov (v danom roku dovŕši 12 rokov): červené odpaliská

 

 

 

  1. Systém hry

 

Každé kolo turnaja ECLECTIC BORŠA HCP DAY je vyhodnotené samostatne pre hlavné kategórie a vedľajšiu kategóriu. Doplnková súťaž bude vyhodnotená samostatne na poslednom ECLECTIC BORŠA HCP DAY v sezóne. Hlavné kategórie v jednotlivých turnajoch sa hrajú na stableford netto, pričom každý výsledok z jamky (rany brutto) bude použitý do doplnkovej súťaže ECLECTIC. Každý hráč má možnosť zlepšiť si výsledok na jamke v ďalších HCP turnajoch počas sezóny a tým získať najlepšie skóre za 18 jamiek ktoré, bude použité vo vyhodnotení súťaže ECLECTIC za podmienky, že hráč úspešne odohral minimálne 8 ECLECTIC BORŠA HCP DAY turnajov za sezónu a nemá žiadnu jamku zahratú na 0 úderov (scratch).

 

  1. Výhry a ceny

 

Ceny zabezpečuje Golfový klub Borša a hlavné ceny pre víťaza celoročnej ECLECTIC súťaže zabezpečuje CK GabrielTOUR - špecialisti na Tureckú riviéru, ktorá zabezpečuje letné dovolenky, golfové pobyty na mieru a iné. Viac na www.GabrielTour.sk.         

V hlavných kategóriách budú vyhodnotené prvé 3 miesta vecnými cenami. Vo vedľajšej kategórií bude vyhodnotený hráč s najlepším výsledkom stableford brutto. V celoročnej ECLECTIC súťaži budú ocenené 1. miesta v hlavných kategóriách na ECLECTIC BORŠA HCP DAY – finále 17.10.2020.

Hlavná cena pre víťaza celoročnej ECLECTIC súťaže v kategórii: HCP +4 – 15,0:

- voucher v hodnote 500€ na ktorýkoľvek produkt z ponuky CK GabrielTOUR

- bez viazanosti na meno

- platnosť do 31.12.2021

Hlavná cena pre víťaza celoročnej ECLECTIC súťaže v kategórii: HCP 15,1 - 54:

- voucher v hodnote 500€ na ktorýkoľvek produkt z ponuky CK GabrielTOUR

- bez viazanosti na meno

- platnosť do 31.12.2021

 

HOLE IN ONE na jamke č. 16: Jameson Irish Whisky 4,5l

 

 

 

VII. Podmienky

 

  1. a) Podmienkou účasti na turnaji je amatérsky štatút hráča, systém súťaže a jej propozície neobmedzujú hraciu úroveň a akceptujú akúkoľvek výkonnosť hráčov počínajúc klubovým HCP 54.

 

  1. b) Systém hry ECLECTIC si vyžaduje odohratie minimálne 8 ECLECTIC BORŠA HCP DAY turnajov počas sezóny 2020.

Hráč je v prípade odstúpenia pred hrou povinný odhlásiť sa, alebo oznámiť tento úmysel recepcii GKBO najneskôr do uzavretia prihlasovania na daný turnaj. V prípade viacnásobného porušenia tohto pravidla a odhlásenia sa po stanovenom limite, môže súťažný výbor zamedziť hráčovi/hráčke jeho ďalšie účinkovanie v súťaži/turnaji.

  

VIII. Víťazstvo

 

Kategória HCP +4 – 15,0: víťazí hráč s najvyšším počtom STBF netto bodov

Kategória HCP 15,1 – 54: víťazí hráč s najvyšším počtom STBF netto bodov

Kategória STBF BRUTTO: víťazí hráč s najvyšším počtom STBF brutto bodov

ECLECTIC: víťazí hráč s najnižším počtom rán v rámci celoročnej súťaže ECLECTIC

 

  1. Rovnosť výsledku

 

V prípade rovnosti výsledku v jednotlivých turnajoch rozhoduje o lepšom umiestnení výsledok na posledných 9, 6, 3, 1 jamke.

V prípade rovnosti výsledku v súťaži ECLECTIC po odohratí ECLECTIC BORŠA HCP DAY – finále budú hráči vyzvaní na odohratie tzv. “rýchla smrť” play-off na jamkách určených súťažným výborom.

 

  1. Štartovné a poplatok za hru

 

Hráči sú povinný v deň turnaja zaplatiť štartovné vo výške 20 eur a v prípade hráča, ktorý nemá zaplatený ročný hrací poplatok v Golfovom klube Borša sa účtuje zvýhodnené hracie turnajové fee.

 

  1. Technické ustanovenia

 

Hrá sa podľa aktuálnych pravidiel golfu R & A of St. Andrews a miestnych pravidiel Golfového klubu Borša.

Meracie zariadenia sú povolené výhradne na meranie vzdialenosti. Funkcie merania iných veličín musia byť vypnuté.

Golfové autíčka sú zakázané. Výnimku tvoria hráči s platným lekárskym potvrdením, po predložení súťažnému výboru.

 

XII. Protest

 

Je možné podať organizátorovi súťaže do 30 minút po odohraní kola a po zložení kaucie vo výške 50 eur. Súťažný výbor rozhodne o proteste najneskôr do začiatku ďalšieho kola. V prípade zamietnutia protestu kaucia prepadá v prospech organizátora.

 

XIII. Súťažný výbor

 

Predseda súťažného výboru: Matej Hlávka

Členovia súťažného výboru: Nikoleta Vlahyová, Dagmar Munková, Alena Munková

Riaditeľ súťaže: Nikoleta Vlahyová, Matej Hlávka

Hlavný rozhodca: Matej Hlávka

 

XIV. Záverečné ustanovenie

 

Organizátor si vyhradzuje právo v prípade nevyhnutnej situácie zmeniť tieto propozície.




xx